WYDARZENIA

2014-04-14

Damian Szymański - zawodnik wspierany przez TME zdobył 2 miejsce na Robot Challenge!

W największych w Europie zawodach robotów, które odbyły się w dniach 29-30 marca 2014 w Wiedniu, wzięło udział 608 zawodników z 34 krajów.

Wszystkie roboty, startujące w 15 konkurencjach, zostały skonstruowane przez uczniów, studentów i miłośników amatorskiej robotyki. Wśród nich byli przedstawiciele m.in. Polski, Austrii, Niemiec, Turcji, Hiszpanii, Rosji, Litwy, Czech, Słowacji, a nawet USA, Meksyku czy Tajwanu.

Z dumą możemy poinformować, że w ostatecznej klasyfikacji medalowej zwyciężyła Polska, a 2 miejsce w kategorii LineFollower z przeszkodami zajął zawodnik wspierany przez TME – Damian Szymański z Politechniki Gdańskiej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!