You are browsing the website for customers from Bulgaria. Based on location data, the suggested version of the page for you is
x

СЪБИТИЯ

2013-08-01

TME е спонсор на световния шампион в RoboCup!

Отборът B-Human, работещ в Бремен и сътрудничeщ с DFKI (Германския Изследователски Център за Изскуствен интелект) спечели титлата на световен шампион в конкурса RoboCup, който се проведе в дните 26-30 юни 2013 в Айндховен, Холандия.

Подкрепяният от фирма TME отбор стартира в категорията Standard Platform. В тази категория всички роботи-футболисти имат еднакъв външен вид и се различават само по софтуера. Отборът се състои от 5 самостоятелно придвижващи се робота, а всеки мач се състои от 2 части с продължителност десет минути всяка.

Във вълнуващият финален мач отборът на B-Human победи Lepzig Nao-Team HTWK с резултат 6:2. Това е вече четвъртата титла на Световен Шампион за отбора B-Human - от 2009 година отборът само веднъж позволи победата да му отнемат колегите от Austin Texas.