06031A2R2CAT2A KYOCERA AVX - Capacitor ceramic
Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2pF; 100V; C0G (NP0); ±0.25pF; SMD; 0603
Manufacturer part number:
06031A2R2CAT2A
Alternative designations: KGM15ACG2A2R2CT
TME Symbol:
06031A2R2CAT2A
KYOCERA AVX - logo
Specification
Manufacturer
KYOCERA AVX
Type of capacitor
ceramic
Kind of capacitor
MLCC
Capacitance
2.2pF
Operating voltage
100V
Dielectric
C0G (NP0)
Capacitance tolerance
±0.25pF
Mounting
SMD
Case - inch
0603
Case - mm
1608
Roll diameter max.
180mm
Operating temperature
-55...125°C