ESEMÉNYEK

2018-08-09

RoboCup Montreal 2018

A labdarúgás rendkívüli érzelmeket keltő sport. Akkor is ha igazi focisták, de akkor is, ha robotok játsszák. Erről győződhettek meg a Montrealban lezajlott RoboCup2018 nézői. A Brémai Egyetem hallgatóiból összeállt és a TME által szponzorált B-Human az egyik legjobb csapatnak bizonyult a megmérettetésen.

A turné első versenyszáma a büntetőrúgás volt, melyben a B-Human csapat 2:1 arányban megnyerte a döntőt a Dortmundi Műszaki Egyetem Nao Devils együttesével szemben. Ez a két csapat még egyszer találkozott egymással a csapatjátékok negyeddöntője során, amikor is 4:1-re ismét győztek a brémaiak. Ezt követően az elődöntőben a TME által támogatott brémai csapat a Tongji University (Sanghaj, Kína) Tjark csapatával került össze, melyen 4 gólt rúgtak és egyet sem kaptak. A finálét a B-Human a Lipsk Nao-Team csapatával küzdötte végig. A mérkőzés végig kiegyenlített volt, ám a győztes gólt a lipsk-i csapat robotjainak sikerült belőniük, elnyerve ezzel az aranyérmet.

Montrealban ún. vegyes turnéra is sor került, ahol a csapatokat egymással együttműködést folytató szervezetek alkották. Ennek megfelelően a B-Human és a Sydney Egyetem RUNSWift robotjai közösen alkottak egy vegyes csapatot. A döntőben a Berlini Humboldt Egyetem és a dortmundi Nao Devils-ből összeálló DoBerMan-nal kellet megmérkőzniük. A meccs 4:0-ra végződött a mieink javára. Ez így a harmadik találkozó és a harmadik győzelem volt a Nao Devils csapatával szemben. Végső összesítésben a B-Human két arany és egy ezüstéremmel zárta a turnét.

Szívből gratulálunk a turné minden résztvevőjének és további sikereket kívánunk.