NCP15WF104J03RC MURATA - NTC thermistor
NTC thermistor; 100kΩ; SMD; 0402; 4250K; 100mW
Manufacturer part number:
NCP15WF104J03RC
TME Symbol:
NCP15WF104J03RC
MURATA - logo
Specification
Manufacturer
MURATA
Type of sensor
NTC thermistor
Resistance
100kΩ
Mounting
SMD
Case - inch
0402
Material constant B
4250K
Power
0.1W