NCP18XH103J03RB MURATA - NTC thermistor
NTC thermistor; 10kΩ; SMD; 0603; 3380K; 100mW
Manufacturer part number:
NCP18XH103J03RB
TME Symbol:
NCP18XH103J03RB
MURATA - logo
Specification
Manufacturer
MURATA
Type of sensor
NTC thermistor
Resistance
10kΩ
Mounting
SMD
Case - inch
0603
Case - mm
1608
Material constant B
3380K
Power
0.1W