NCP21XW153J03RA MURATA - NTC thermistor
NTC thermistor; 15kΩ; SMD; 0805; 3950K; 200mW
Manufacturer part number:
NCP21XW153J03RA
TME Symbol:
NCP21XW153J03RA
MURATA - logo
Specification
Manufacturer
MURATA
Type of sensor
NTC thermistor
Resistance
15kΩ
Mounting
SMD
Case - inch
0805
Case - mm
2012
Material constant B
3950K
Power
0.2W