B57164K0103J000 TDK - NTC thermistor
NTC thermistor; 10kΩ; THT; 4300K; -55÷125°C; 450mW
Manufacturer part number:
B57164K0103J000
TME Symbol:
K164NJ010
TDK - logo
Specification
Manufacturer
TDK
Type of sensor
NTC thermistor
Resistance
10kΩ
Mounting
THT
Material constant B
4300K
Operating temperature
-55...125°C
Power
0.45W