EEUFC1A682 PANASONIC - Capacitor electrolytic
Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 6800uF; 10VDC; Ø16x31.5mm
علامة الشركة المصنعة:
EEUFC1A682
تسميات بديلة: EEU-FC1A682
رمز TME:
EEUFC1A682
PANASONIC - logo
المواصفات
Manufacturer
PANASONIC
Type of capacitor
electrolytic
Kind of capacitor
low ESR
Mounting
THT
Capacitance
6,8mF
Operating voltage
10V DC
Body dimensions
Ø16x31,5mm
Terminal pitch
7,5mm
Tolerance
±20%
Service life
5000h
Impedance
0,8Ω
Operating temperature
-55...105°C
Manufacturer series
FC
Conform to the norm
AEC-Q200
Height
31,5mm
Diameter
16mm