NCP18WB473J03RB MURATA - NTC thermistor
NTC thermistor; 47kΩ; SMD; 0603; 4050K; 100mW
علامة الشركة المصنعة:
NCP18WB473J03RB
رمز TME:
NCP18WB473J03RB
MURATA - logo
المواصفات
Manufacturer
MURATA
Type of sensor
NTC thermistor
Resistance
47kΩ
Mounting
SMD
Case - inch
0603
Case - mm
1608
Material constant B
4050K
Power
0,1W