NCP21WF104J03RA MURATA - NTC thermistor
NTC thermistor; 100kΩ; SMD; 0805; 4250K; 200mW
علامة الشركة المصنعة:
NCP21WF104J03RA
رمز TME:
NCP21WF104J03RA
MURATA - logo
المواصفات
Manufacturer
MURATA
Type of sensor
NTC thermistor
Resistance
100kΩ
Mounting
SMD
Case - inch
0805
Case - mm
2012
Material constant B
4250K
Power
0,2W