NTCS0805E3153JMT VISHAY - NTC thermistor
NTC thermistor; 15kΩ; SMD; 0805; 3700K; ±5%; 210mW; -40÷150°C
علامة الشركة المصنعة:
NTCS0805E3153JMT
رمز TME:
NTCS0805E3153JMT
المواصفات
Manufacturer
VISHAY
Type of sensor
NTC thermistor
Resistance
15kΩ
Mounting
SMD
Case - inch
0805
Material constant B
3700K
Tolerance
±5%
Power
0,21W
Operating temperature
-40...150°C