NTCS0805E3334JHT VISHAY - NTC thermistor
NTC thermistor; 330kΩ; SMD; 0805; 3930K; ±5%; 210mW; -40÷150°C
علامة الشركة المصنعة:
NTCS0805E3334JHT
رمز TME:
NTCS0805E3334JHT
المواصفات
Manufacturer
VISHAY
Type of sensor
NTC thermistor
Resistance
0,33MΩ
Mounting
SMD
Case - inch
0805
Material constant B
3930K
Tolerance
±5%
Power
0,21W
Operating temperature
-40...150°C