GS15A-3P1J MEAN WELL - Power supply switching
Power supply: switching; 12VDC; 1.25A; Out: 5,5/2,1; 15W; 90÷264VAC
Manufacturer part number:
GS15A-3P1J
TME Symbol:
GS15A-3P1J
MEAN WELL - logo
Specification
Manufacturer
MEAN WELL
Type of power supply
switching
Output voltage
12V DC
Maximum output current
1.25A
Kind of output connector
5,5/2,1
Power
15W
Kind of power supply
desktop, mains
Kit contents
without power cable
Length of output cable
1.2m
Body dimensions
100x58.5x32.8mm
Operating temperature
0...50°C
Protection
anti-overload OPP, anti-overvoltage OVP, short circuit protection SCP
Conform to the norm
Energy efficiency Level VI
Connector variant
straight
Kind of input connector
IEC C14
Efficiency
80%