NTCS0805E3222FMT VISHAY - NTC thermistor
NTC thermistor; 2.2kΩ; SMD; 0805; 3600K; ±1%; 210mW; -40÷150°C
Manufacturer part number:
NTCS0805E3222FMT
TME Symbol:
NTCS0805E3222FMT
Specification
Manufacturer
VISHAY
Type of sensor
NTC thermistor
Resistance
2.2kΩ
Mounting
SMD
Case - inch
0805
Material constant B
3600K
Tolerance
±1%
Power
0.21W
Operating temperature
-40...150°C