WR08X2401FTL WALSIN - Resistor thick film
Resistor: thick film; 0805; 2.4kΩ; 125mW; ±1%; 150V; 100ppm/°C
Manufacturer part number:
WR08X2401FTL
TME Symbol:
WR08X2401FTL
WALSIN - logo
Specification
Manufacturer
WALSIN
Type of resistor
thick film
Case - inch
0805
Case - mm
2012
Resistance
2.4kΩ
Power
0.125W
Tolerance
±1%
Operating voltage
150V
Temperature coefficient
100ppm/°C