NTCS0805E3222JMT VISHAY - NTC thermistor
NTC thermistor; 2.2kΩ; SMD; 0805; 3600K; ±5%; 210mW; -40÷150°C
Gamintojo žymėjimas:
NTCS0805E3222JMT
TME Simbolis:
NTCS0805E3222JMT
Specifikacija
Manufacturer
VISHAY
Type of sensor
NTC thermistor
Resistance
2,2kΩ
Mounting
SMD
Case - inch
0805
Material constant B
3600K
Tolerance
±5%
Power
0,21W
Operating temperature
-40...150°C