GRM21BR61E226ME44L MURATA - Capacitor ceramic
Capacitor: ceramic; MLCC; 22uF; 25V; X5R; ±20%; SMD; 0805; 180mm
Proizvajalčeva oznaka:
GRM21BR61E226ME44L
Simbol TME:
GRM21BR61E226ME44L
MURATA - logo
Specifikacija
Manufacturer
MURATA
Type of capacitor
ceramic
Kind of capacitor
MLCC
Capacitance
22µF
Operating voltage
25V
Dielectric
X5R
Tolerance
±20%
Mounting
SMD
Case - inch
0805
Case - mm
2012
Manufacturer series
GRM
Roll diameter max.
180mm
Operating temperature
-55...85°C