NCP15XH103F03RC MURATA - NTC thermistor
NTC thermistor; 10kΩ; SMD; 0402; 3380K; 100mW
Proizvajalčeva oznaka:
NCP15XH103F03RC
Simbol TME:
NCP15XH103F03RC
MURATA - logo
Specifikacija
Manufacturer
MURATA
Type of sensor
NTC thermistor
Resistance
10kΩ
Mounting
SMD
Case - inch
0402
Material constant B
3380K
Power
0,1W